Sezemický zpravodaj 06/2019: 5 otázek pro ..

Druhým zastupitelem, kterého Vám v této rubrice představím je Filip Mezera. Někteří ho znáte z působení v TJ Spartak Sezemice a já jsem se ho za Vás zeptala:

Můžeš se prosím čtenářům Sezemických novin představit?

Pocházím z Jablonného nad Orlicí, ale mamka se narodila v Sezemicích. Já jsem zde zakotvil v rámci svých studií. Posléze jsem se začal působit ve Spartaku, především ve fotbale jako sekretář, hospodář, nebo nyní trenér nejmladších dětí. Nejvíc lidí mě asi zná jako lovce kol a trakaře během tradiční lávky. Pracuji v ČSOB pojišťovně jako datový analytik. Mám skvělou manželku a dva syny, a jsem hrdým sedmdesátinásobným dobrovolným dárcem krve.

Proč ses rozhodl kandidovat a věnovat se komunální politice Sezemic.

Jsem obecně aktivní. Baví mě o věcech nejenom mluvit, ale rád se na nich podílím. Kromě toho mi přišlo, že by se mé znalosti v komunální politice uplatnily. Po úspěšném ukončení doktorského studia na univerzitě jsem našel i trochu času navíc, abych se této činnosti mohl věnovat.

Jak na tvoje rozhodnutí a následné zvolení reagovalo tvé okolí?

Největší fanoušek je asi moje teta. Manželka to bere tak, že s tím nic nenadělá. A okolí už na mě, vězícího v různých funkcích, bylo zvyklé, takže asi nebyli úplně překvapeni.

Ještě nejsi v zastupitelstvu ani rok, ale přesto, co bys řekl o práci zastupitele?

Práce zastupitele mě baví. Jsem zároveň předsedou kontrolního výboru, kde máme na starosti hlavně sledování plnění usnesení zastupitelstva. Zároveň nad rámec běžných povinností řešíme i smlouvy v oblasti IT a já osobně se snažím pomoci v plánování např. kapacit v ZŠ a MŠ. Myslím, že spolupráce s vedením města je dobrá. Snažíme se o rozumný rozvoj jak Sezemic, tak přisloučených obcí. A můj osobní cíl je politiku co nejvíc přiblížit lidem. Ať už pasivně, aby naše kroky znali a rozuměli jim, nebo aktivně, aby se nebáli vyjádřit a zapojit se do procesu rozhodování.

Poslední otázka, proč „Piráti“ a budeš chtít v politické kariéře pokračovat???

S některými piráty jsem se znal z dřívější doby. Jejich práce mi přišla sympatická. Z původně jednorázové pomoci se stala dlouhodobější spolupráce, až jsem se nakonec stal jejich členem. Do budoucna bych chtěl kandidovat do krajského zastupitelstva, ale nejdřív musím projít systémem primárních voleb v rámci krajské organizace, takže uvidíme.

Sezemický zpravodaj 06/2019: 5 otázek pro ..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek