Krátké zápisky z 20. řádného zastupitelstva Pardubického kraje ze dne 18. 2. 2020:

1) Je to první online přenášené zastupitelstvo (zatím zkušební provoz), příště už snad bude spuštěn ostrý provoz.
2) Chválíme legislativní iniciativu kraje v rámci změny v rozpočtovém určení daní, která má spravedlivě rozdělit peníze na opravy silnic druhých a třetích tříd (8,92% z výběru daní z minerálních olejů a silniční daně). Jak správně poznamenal pan Řehounek, krajský zastupitel a poslanec za ANO 2011 v jedné osobě, ministryně financí je proti jakýmkoliv změnám, které by přinesly systém do současného přerozdělování peněz. Zřejmě jí současný chaos vyhovuje. I přesto tento pokus má naši podporu. Pouze se ptáme, když současné nastavení bylo k našemu kraji tak málo vstřícné, proč se současná koalice o něco podobného nepokusila již dříve?
3) Parkovací dům v Pardubické nemocnici: krajský úřad je nečinný, protože čeká na celkovou rekonstrukci nadjezdu k nemocnici, tedy na město Pardubice (stavba je naplánovaná až po té opravě kvůli dopravního napojení).
4) Krajský úřad zadal prověření kanálu Dunaj – Odra – Labe, zda bude kanál na východ i na západ od Pardubic průchozí (čeká se, že na východ bude neprůchozí a bude tedy možné tuto část vyjmout ze záboru a umožnit obcím normální rozvoj).
5) Informace o urgentním příjmu nemocnice v UO: stavba není pozastavena, v dubnu naběhne 2. etapa (je napadena část územního rozhodnutí) – stavby se to nedotkne, jen musí vyjít vstříc místním občanům s bydlištěm u nemocnice
6) Likvidaci ohniska ptačí chřipky ve Slepoticích provázel velmi profesionální zásah IZS, uhynulá zvířata se vozí do Věže u Havlíčkova Brodu
7) Kraj přispěje 50.000,- na materiální pomoc pro Čínu. Soudruh Snopek navrhoval 250.000,-, což neprošlo. Je zajímavé, že takto aktivní nebyl v případě pomoci obětí Ruské agrese proti Ukrajině.

To je za nás to nejpodstatnější z dnešního zastupitelstva. Přestože bude příště již online přenos, stejně pro vás zápisky společně s Danielem Lebduškou opět připravíme. 

Původní příspěvek zde: https://www.facebook.com/filip.mezera/posts/10218067079801133

Krátké zápisky z 20. řádného zastupitelstva Pardubického kraje ze dne 18. 2. 2020:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek