Soukromé zápisky z dnešního dne – 15.3.2020

Tentokrát začnu negativně bo těch zpráv je míň:
1) V ČR je dostatek roušek, jaké svět neviděl. Možná kdyby vláda méně řešila střet zájmů pana premiéra a naopak postupovala dle stále platných zákonů, bylo by lépe.
************************
Dobré zprávy:
2) Soukromý sektor i přes mrzačení, jakého se mu dostávalo posledních několik let, funguje. Přes pár záporných informací o tom, jak někteří zaměstnavatelé nutí zaměstnance chodit do práce, tedy přes zákaz otevřených prodejen, tak je jich minimum. Naopak je spousta zodpovědných zaměstnavatelů, kteří vycházejí zaměstnancům vstříc.
3) Paní Peková, které stát zakázal testovat lidi na Covid-19, přestože byla daleko levnější než konkurenční laboratoř z Babišova holdingu, tak nezahálela a pokračovala ve vývoji jednoduchých testů. Výsledek si můžete přečíst dole / vlevo.


4) Včera jsem sháněl někoho z chemicko-technologické fakulty Upce. Našel jsem stejně tak kontakt na pana Ptáčka, ředitele střední školy v Pcích. Obě instituce totiž mohou vyrábět dezinfekční gely. Viz zpráva hejtmana Martina Netolického: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10157583306349219 . Dopravnímu podniku města Pardubic právě tyto gely chybí, propojení se povedlo, tak snad je alespoň jeden problém zažehnán.
5) Pokročili jsme v testování trasování. Snad stihneme vyvinout appku, která by pomohla přetíženým hygienikům. I kdybychom to nestihli zde pro ČR, užijí ji jinde či při ataku jiné podobné nemoci.
6) Nutno říct, že státní aparát pracuje dobře. Je dávno za hranou svých předpokládaných schopností a stále funguje. Je třeba poděkovat všem, kteří jen neleží a nenadávají, ale aktivně vystupují proti společnému nepříteli.

Původní příspěvek zde: https://www.facebook.com/filip.mezera/posts/10218295609194225

Soukromé zápisky z dnešního dne – 15.3.2020

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek