Soukromé zápisky z dnešního dne 11.4.

Dnes to bude nuda, budu psát jen o eRoušce, tak to ani nečtěte.
1️⃣ V 10:00 zazněl výstřel a mohlo se vystartovat. Projekt s nulovými náklady, na kterém lidi pracují ve svém volném čase se najednou představil veřejnosti jako součást řešení epidemie. To samosebou muselo přinést problémy. A ty přišly.
2️⃣ Backendovou zátěž nemůže nasimulovat 25 testerů byť by se snažili sebevíc. Nakonec selhala ta věc, kterou jsme absolutně neměli v rukách a tedy Google SMS brána. Ta je umístěná v US a některým uživatelům prostě zatvrzele odmítala posílat SMS. Blbý je, že lidem nevysvětlíte, že SMS je negarantovaná služba. Pamatuju si, že jsme podobný problém řešili v Akcentě u části polských zákazníků.
3️⃣ Druhá blbá věc byla, že jsme sice na Googlu „vysomrovali“ kredit v řádu několika milionů korun zadarmo. To nás ale nezařadilo mezi jeho VIP zákazníky a tomu odpovídala i odezva podpory v Americe.
4️⃣ Kluci rychle naprogramovali workaround, takže zítra už budeme mít možnost dokončit registraci bez ověření čísla a ověření si vyžádat později, takže od zítřka bychom měli řešit pouze standardní věci, které se obvykle týkají odporu k čemukoliv, co je byť jen minimálně spojeno se současnou vládní garniturou.
5️⃣ Máme na to celkem jednoduchou odpověď. Potřebné odpovědi najdete zde: https://erouska.cz/audit-kod. Nechcete si to ani přečíst? Sorry, víc dělat nemůžeme.
**********************
Co říct závěrem? Dnes jsme zaseli a sklízet budeme později. Kdo nám drží palce, bude nám je držet dál. 0,5% obyvatel za necelý jeden den není málo. Postupně nám bude najíždět PR, další jazykové mutace (angličtina a zřejmě vietnamština a španělština), iOS aplikace. Je prostě před námi ještě dost práce.
PS: Jo zapomněl jsem, že vývojáři dnes byli: https://www.youtube.com/watch?v=a01QQZyl-_I

Původní post zde: https://www.facebook.com/filip.mezera/posts/10218605173493139

Soukromé zápisky z dnešního dne 11.4.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek