Soukromé zápisky z dnešního dne 5.4.

Soukromé zápisky z dnešního dne 5.4.
1️⃣ Kolegové rozjeli výrobu ochranných štítů pro zdravotníky a sociální služby. Kapacita je lehce přes 20 kusů denně. Soustředí se na saturaci potřeb na Pardubicku a Chrudimsku. Ústí nad Orlicí má prý dostatek od místních zásobitelů. O Svitavách a Litomyšli nevíme, ale máme zprávy, že se tiskne i tam, tak snad to pokryjí. Víc informací zde: https://www.facebook.com/pirati.pardubicko/posts/3090485884324632
2️⃣ Ráno jsem se byl projet. Oblíbená trasa Sezemice – Přelouč (AVEC) – Praha (ČVUT) – Sezemice tentokrát už i se správným výjezdem z tunelu Blanka. Masky na další testy do České Třebové pak dovezl můj skvělý „copilot“ Jakub Brandýský. Měl to i s přednáškou, takže to splnilo i edukativní účel. 😊
3️⃣ Na eRoušce se povedlo „znásilnit“ iOS, takže bude skenovat v podobných časových frekvencích jako Android. Umožní to mít jeden hlavní model trasování pro obě zařízení a pouze v případě nějakých chyb použít model náhradní, který je méně přesný.
4️⃣ Testujeme release kandidáta. Opravily se chyby v popiscích a zvýšilo se zabezpečení celé aplikace i dat samotných. Web má zpoždění, ale to je pochopitelné i z důvodu, že se vše stále ještě mění a vylepšuje. Nečinnost Googlu a vládních úředníků nám k tomu dala prostor.
5️⃣ A k čemu to celé bude? Pomalu začíná plnit svou roli stát. Nutno říct, že bez zapojení armády by to asi nešlo. Asi jen ona se dokáže vyrovnat našemu „dobrovolnickému“ tempu. My jsme zkrátka připravili všechno, aby hygiena dostala „oči a uši“ a nejen útrpně čekala na to, co se stane. Vedle toho je nutné mít připravené dostatečné testovací kapacity a dostatečnou kapacitu samotných odběrů. Asi nejlepší popis toho všeho je od Vlada Dzurilly zde:
https://www.seznamzpravy.cz/…/diky-chytre-karantene-zacneme…

Původní post zde: https://www.facebook.com/filip.mezera/posts/10218535970723113

Soukromé zápisky z dnešního dne 5.4.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek