Soukromé zápisky z dnešního dne 9.4.

Jak jsem teď „žil“ na internetu, tak se mi úplně ztratila z dohledu práce České televize a částečně i novinářů z dalších médií. Dnes jsem se na chvilku zastavil a začínám si skládat pěkný obrázek.
1️⃣ Licence na výrobu dezinfekce koukám kromě pár výjimek dostal Agrofert a pár dalších přátel ANO. Nikdo jiný neměl nárok. (https://www.blesk.cz/…/obci-prisla-dezinfekce-od-babisova-p…)
2️⃣ Stále se mi nezdálo, jak je možné, že naše republika, tedy nejprůmyslovější zem na celém světě, není schopna vyrobit dostatečný počet masek a respirátorů. Inu zřejmě se někde nahoře čekalo, až to bude umět vyrobit ta správná firma, která bude schopná a ochotná poslat pár desítek milionů těm vybraným lidem. No vida a už se to chystá. Bude pak zajímavé sledovat od kohopak do stranických pokladen přijdou dary. Škoda, že na to doplatili lékaři a sociální pracovníci poněkud „zpožděnými“ dodávkami. (Tady si odkaz schovám, ale nebojte se, počítám, že zdroj dodám).
3️⃣ To, že celé ANO má jediný účel, a tedy zvýšit bohatství Andreje Babiše ber kde ber, se snad už ví. Přeci stranu zakládal jakožto investici (https://www.seznamzpravy.cz/…/ano-splatilo-babisovi-124-mil…). Ale že se urve ze řetězu ČSSD a zcela se změní v „česany“, tedy ČEskou Stranu Asociálně Nedemokratickou, to jsem netušil. Takovýhle džihád proti těm nejchudším snad nechystal ani Drábek blahé paměti (https://www.facebook.com/david.klimes/posts/10222339591976317)
4️⃣ Celý vyspělý svět napíná všechny své síly, aby Covid19 zvládnul. Pomáhá k tomu nejnovější technika. Již se objevují projekty aplikací přesně ve stejném duchu v jakém se nám podařilo vytvořit eRoušku. Některá řešení jsou již dostupná jako opensource (zde singapurská varianta: https://github.com/OpenTrace-Community). Bohužel u nich by se musely předělávat zákony ČR, protože jsou upravena na konkrétní státy. Jiné jsou zatím ve stavu prototypů (https://twitter.com/mikarv/status/1246124667355660291), tedy 14 dní až 3 týdny za námi. My eRoušku máme vyvinutou. Čekáme jen na podpis ministra Vojtěcha. Jako chápu, dáváme zcela zadarmo aplikaci, kterou by se těm správným vývojářům podařilo vyrobit za stovky milionů, takže je nutné dělat vofrky. Nutno říct, že představa světa těch lidí na vládě zůstala v sedmdesátých letech minulého století. Na řešení jakékoliv moderní krize nemají kapacity. Ok, pak ale nemají na takových postech co dělat. Sorry jako.

Původní post zde: https://www.facebook.com/filip.mezera/posts/10218581550982591

Soukromé zápisky z dnešního dne 9.4.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek