Soukromé poznámky z dnešního dne 17.5.

1️⃣ Chvíli jsem hloubal nad tím, co je za snahou o převzetí Smartwings státem. Nejdřív jsem myslel, že je to tzv. „dohoda kluků, co spolu mluví“. Jasně Šimáně byl za svědka na Babišově svatbě (vlastníci Smartwings zde: https://www.facebook.com/janusz.konieczny/posts/10222897398328509). Ale teď pan Kmenta upozornil na drobný „střetíček zájmů“ samotného pana premiéra (https://www.facebook.com/jaroslavkmentanovinar/posts/2850034861718296). Takže je z toho zase jen obyčejný tunel. Ve chvíli, kdy se stát chystá odpovědnost vyplývající ze zákonů sanovat pomocí rozpočtů samospráv (což ještě může přinést problémy, párkrát už se u Ústavního soudu ohledně pravomocí samospráv spálil), je takováto malá domů podvodem jak Brno. Smartwings mají nižší cenu než pardubický hokej, nemají totiž ani ty věrné fanoušky. Je to prázdná skořápka, která se nedá prodat ani za korunu. Pokud k převzetí přesto dojde, asi poprvé v životě podám trestní oznámení.
2️⃣ Ohledně současného „neústupu“ koronaviru je zajímavá poznámka Jana Kulveita (https://www.facebook.com/notes/jan-kulveit/r-kolem-1-a-budouc%C3%AD-v%C3%BDvoj-covid-v-%C4%8Dr/10157146132470108/). Osobně si myslím, že neúspěch posledních dní je spíš souhrou náhod: nižší sluneční aktivita i denní teploty a k tomu dvě relativně velká ohniska v ubytovnách zahraničních dělníků. Mimochodem právě ubytovny budeme muset vyřešit, jinak to budou tikající časované bomby (nemožnost sociálního distancu, horší hygienické podmínky a nemožnost reálně vyplnit volný čas nějakou rozumnou aktivitou – viz. pardubická Hůrka).
3️⃣ Hlásí se nám první zájemci o pomoc v rámci Kruhu pirátské záchrany (https://pardubicky.pirati.cz/tisko…/piratsky-zachranny-kruh/). Jde zase o ty samé lidi, na které obvykle stát stále a důmyslně zapomíná. Tedy samoživitelé, lidé starající se o postižené dítě či nemohoucího seniora. Všichni tihle lidé nemohou bouchat ve fabrikách osm hodin na směně. Potřebují zkrácené úvazky, které díky nastavení našeho daňového systému, a speciálně odvodů na zdravotní a sociální pojištění, nejsou. Nyní tedy pracovali na DPP či DPČ. No a na ty se samozřejmě s pomocí nemyslelo. Na chudé zkrátka musí být přísnost! S pomocí samotnou je to problematické, protože mnoho z těchto lidí kvůli našemu „geniálnímu“ sociálnímu systému nemůže přijmout peněžní dar. Tak dáváme alespoň poukázky na nákup potravin a drogistického zboží. Ono, když vaše rodina nemá hlad, je ten svět zase o něco lepší. Tak aspoň takto se daří těmto lidem zlepšit jejich situaci.
4️⃣ Dnes jsme překročili 500 vytištěných čelních štítů a jedeme dál. Jirka Jansa si zaslouží hobla!
*********************
Koukám, že dnes je to v poznámkách všehochuť. Ale takový je život. Kdybychom jeli single task, tak dopadneme, jako ty dva kůly v plotě dole.

Původní příspěvek zde: https://www.facebook.com/filip.mezera/posts/10218999890440816

Soukromé poznámky z dnešního dne 17.5.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek