Soukromé zápisky z dnešního dne 13.5.

Dneska to bude na téma: Když něco neumím a potřebuji to, tak se to zkrátka naučím.
1️⃣ Vláda má problémy s nákupem ochranných prostředků a dalšího materiálu. Místo preference českých firem a podniků nakupuje ráda v zahraničí přes všemožné překupníky. Zvláště dodávky z Číny však mohou být problematické. Více si o padělání certifikátů můžete přečíst zde: https://denikn.cz/…/falesnych-certifikatu-na-respiratory-k…/. A místo, aby vláda normálně v nastalé situaci požádala aktivizovanou veřejnost o pomoc (určitě by v rámci skupiny Covid19cz uspěla), tak dál trvala na dost pochybných nákupech. Pak se nelze divit, že se objevují podezření na nekalé obchody. A jaká je reakce vlády? Ministři připravili změnu zákona o veřejných zakázkách. Nutno říct, že změna by byla dokonale prokorupční. Popis našeho pohledu můžete nalézt zde: https://www.facebook.com/ivan.bartos.37/posts/10219457152160060.
Naštěstí po velkém tlaku vláda nakonec ustoupila od projednávání této pochybné změny. Já chápu, že to byl nyní velký nápor, ale ten postupně opadá a je nutné, aby se stát konečně výběrová řízení naučil. Není to zase tak extra těžké. Jen se musí chtít.
2️⃣ Druhý příspěvek je o naší ministryni financí. Tak nějak se provalilo, že její angličtina je nedostačující (https://www.seznamzpravy.cz/…/komentar-hleda-se-ministr-fin…). Můžu mít pro to drobné pochopení. Moje angličtina taktéž není perfektní, ale odbornou komunikaci jsem schopen zvládnout. Každopádně v určité funkci by měla být znalost tohoto jazyka naprosto nezbytnou podmínkou a pokud paní ministryně má čas na kadeřníky, kosmetičky ad., měla by si udělat čas i na lektora angličtiny. Dokonce by mě nevadilo, kdyby jí ho platil stát. Rozhodně by to byla lepší investice než do její ochranky, která je zbytečná a stojí nás 3,5 milionu korun ročně.
3️⃣ Třetí část je naopak pozitivní. Gratuluji Česko.digital (https://cesko.digital/) k tomu, že se stali oficiální platformou, která má pomoci školám s výukou online. Odkaz na web MŠMT vám bohužel nedám, protože web MŠMT zase nějak nefunguje (🙄). Až bude, tak přidám. Každopádně za pár hodin se přihlásilo 40 škol a tipuji, že nakonec půjde o stovky škol. Na to se nedá říct nic jiného než toto: https://www.youtube.com/watch?v=7706VTg_qhk
************************
A to je za mě dnes vše. Mějte se krásně a vzdělávejte se. 🇨🇿✌️

Původní příspěvek zde: https://www.facebook.com/filip.mezera/posts/10218960594418440

Soukromé zápisky z dnešního dne 13.5.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek