Zápisky z dnešního dne 27.5.

Původně jsem chtěl psát úplně o jiných věcech, ale člověk míní a vládní ekonomičtí negramoti mění.
V pátek 29.5. se vláda pokusí znovu okrást obce (https://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw…). Během tohoto týdne již podruhé. Proč okrást? Vláda má relativně hodně makroekonomických prostředků, jak si v současné krizi pomoci, přesto volí cestu, kdy ze 33% se na platbě opatření podílí obce a kraje. Tento přístup je absolutně neadekvátní, podtrhuje investice, ničí šance na solidní úroveň zdravotnictví, školství i krajinných opatření, o dopravě nemluvě. A proč? Protože obce a kraje jsou posledními subjekty, které vláda ještě nevytunelovala. Tento přístup nakonec bude znamenat hlubší krizi, dlouhodobé následky, které ponesou ještě naše děti.
V Sezemicích to znamená ohrožení rekonstrukce spodního domu s pečovatelskou službou a rozšíření počtu tříd v ZŠ včetně rekostrukce sportovního areálu. Pokud chcete jmenovitě, kdo za toto může, pak pro tu první krádež za bílého dne hlasovali všichni poslanci ANO včetně „kandidáta“ na hejtmana Kolovratníka, všichni poslanci KSČM, no někteří „frajeři“ – čti Faltýnkovi zkorumpovaní poskoci – z ČSSD (čínský předražený koronamávač Hamáček, Birke a někteří další). To jen tak pro zajímavost. A abychom nebyli tak příkří, dokonce i některým starostům a zastupitelům za ANO se toto příčí. Jiní, jako primátor Pardubic Charvát, drží ústa a doufají, ze na ně big boss nezapomene, protože jinak jejich města skončí díky jejich skvělému řízení na pokraji bankrotu ( i bez fotbalového stadionu)
No nic, korporátní fašismus je holt korporátní fašismus. Jen bych rád u dnešního výročí atentátu na třetího nejvýš postaveného představitele Třetí říše připomněl větu z mého oblíbeného filmu Vyšší princip: „Z hlediska vyššího principu mravního vražda na tyranu není vraždou!“
Čest památce našich parašutistů a jejich pomocníků a podporovatelů!

EDIT: Nakonec to bylo malinko lepší díky „dotaci“ 1200,- na jednoho občana obce, ale i tak…
Původní příspěvek zde: https://www.facebook.com/filip.mezera/posts/10219092231909295

Zápisky z dnešního dne 27.5.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek